Dječji vrtić svetog Franje

DIGITALNI MEDIJI I OBITELJSKA KOMUNIKACIJA

DIGITALNI MEDIJI I OBITELJSKA KOMUNIKACIJA

Kako mediji oblikuju djetinjstvo?

Na predavanju dr. sc. Danijela Labaša s Hrvatskoga katoličkog sveučilišta za roditelje polaznika vrtića sv. Franje bilo je riječi o temi koja prožima svaku obitelj i svako kućanstvo, neovisno o dobi, a za odgoj djece posebno je bitna: Kako mediji oblikuju djetinjstvo?
Nižući primjere iz osobnog života i znanstvene karijere, kao i procjene struke i mnogobrojne statistike, Danijel Labaš iz više je perspektiva pokazao u kojoj su mjeri posljedice preranog izlaganja djece raznoraznim ekranima, od onoga televizijskog pa do zaslona mobitela, zapravo štetne. U svjetlu sve veće digitalizacije i virtualizacije naših života, pa i porasta umjetne inteligencije kao svojevrsne zamjene za ljudska bića u našim životima, kao digitalni life coach, a za poneke možda i zamjenski bog, opasnosti koje se otvaraju pred odrastanjem naše djece protokom su vremena sve veće.
Kako navigirati dječjim odrastanjem u dinamičnim okolnostima sveprožimajuće i stalnorastuće tehnologije, tražeći idealnu ravnotežu između njezina poznavanja i svijesti o prijetnjama koje predstavlja, pitanje je na koje je predavanje dr. sc. Labaša ponudilo osnovne smjernice, ali je i nakon predavanja ostalo sa svakim roditeljem.

Matija Štahan, tata

 

Galerija slika:

  Događanja i najave vrtića - Sve
DJEČJA MUDROST
 
DUHOVNI KUTAK
 
 
 
Podupiratelj obitelji slabijeg imovinskog stanja

Podupiratelj obitelji slabijeg imovinskog stanja